enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp
DOLAR
9,5418
EURO
11,0813
ALTIN
550,48
BIST
1.509
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Ankara
Az Bulutlu
15°C
Ankara
15°C
Az Bulutlu
Çarşamba Parçalı Bulutlu
16°C
Perşembe Parçalı Bulutlu
18°C
Cuma Parçalı Bulutlu
19°C
Cumartesi Parçalı Bulutlu
19°C

Yüksel YALÇIN Kimdir?

Yüksel YALÇIN Kimdir?
REKLAM ALANI-1
23.11.2020 08:39
0
A+
A-

Yüksel Yalçın, 1970 yılında Gümüşhane’de dünyaya geldi. 1991 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi, Endüstri Mühendisliği Bölümünde lisans eğitimini bitirdi. Beykent Üniversitesi Genel İşletmecilik Bölümü’nde Yüksek Lisansını tamamladı. Halen İstanbul Aydın Üniversitesi’nde İşletme Doktora Öğrencisidir.

Yüksel Yalçın, Türk Eğitim ve Gelişim Akademisi(TEGA), Türk Mühendisleri Birliği, Mühendisler Vakfı, Yıldız Teknik Üniversitesi Vakfı Yönetim Kurulu Üyeliği yanında Güsiad Genel Başkanlığını uzun yıllar yürütmüştür.

1992 yılında profesyonel iş yaşamına başlayan Yalçın, ilk olarak otomotiv sektöründe, Kalite Yönetimi ve aydınlatma sektöründe Üretim Planlama ve Kalite Yönetimi alanlarında çalıştı. Kurucusu olduğu danışmanlık firması ile başta üretim sektörü olmak üzere çok sayıda firmada Yönetim Sistemleri Danışmanlık çalışmalarını yürüttü.

yüksel yalçın

yüksel yalçın hakkında geniş bilgiler

Sonrasında, Japon ortaklı Endüstriyel Mutfak Sektöründeki Öztiryakiler firmasında, son 7 yılı Genel Müdürlük olmak üzere 25 yıla yakın görev yapan Yalçın, 13 Kasım 2020 yılı itibarı ile İBB İştiraklerinden İstanbul Enerji AŞ’nin Genel Müdürü olarak atandı.

YAZI ARASI REKLAM ALANI-7

TİM-İDMMİB Bünyesinde gerçekleştirilen proje yarışmalarında Proje Yönetimi Eğitim Koordinasyonu Jüri ve Kurul Üyelikleri, devlet destekli Turquality Programı’nın YTÜ-SEM Eğitim Programı Koordinatörlüğü, Ulusal Markalaşma Programları, Belçika’da Sosyal Uygunluk Programları’nın küresel firmalara sunumları, Stratejik İnsan Kaynakları Yönetimi, Stratejik Girişimcilik, Proje Yönetimi gibi yönetim sistemleri konularında özel sektör katılımcılarına ve birçok üniversitede eğitim programlarına katkı sağlamıştır.

Yayınlanmış 3 makalesi bulunan Yalçın evli ve 3 çocuk babasıdır.

Yüksel YALÇIN Kurumsal Mesajı

Günümüzde, dünya nüfusundaki artışa paralel olarak sanayileşmedeki hızlı gelişim, enerji ihtiyacını her geçen gün daha da artırmaktadır. Enerji sağlanacak doğal kaynaklardaki sınırlı yapı ise enerji çeşitliliğini zorunlu kılmaktadır. Enerji tedariğinin önemi kadar, bu kaynakların elde edilmesindeki süreçlerde, çevreyi ve doğayı korumak, gelecek nesillere yaşanabilir bir dünya bırakabilmemiz açısından çok önemli bir sorumluluktur. Bundan hareketle, “çevre ve doğaya dost enerji üretim politikaları” kuruluşumuzun temel ilkelerindendir.

1962 yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin bir iştiraki olarak kurulmuş, sektörün en köklü ve tecrübeli firması olarak, “temiz, yeşil ve yaşanabilir bir İstanbul” hassasiyetiyle, enerji sektöründe güçlü ve saygın bir marka olmak üzere tüm gücümüzle çalışıyoruz.

Enerji Yönetimi, Aydınlatma, Geri Kazanım ve Akaryakıt Yönetimi alanlarında yürüttüğümüz faaliyetlerimizle, enerjide dışa bağımlılığımıza çözüm olacak etkin ve verimli yatırım programlarımızda, bilimsel ve teknolojik gelişmeleri süreçlerinin bir parçası yaparak, tarihten miras İstanbul’umuzun tüm güzelliklerini koruyacak biçimde gerçekleştirmeye için bütün ekiplerimiz ile çalışıyoruz

Eylül 2020’de bir kısmını hizmete açtığımız, Silivri -Seymen Çöp Gazından Enerji Üretim Tesisi, Dünyanın en büyük tek bir alanda kurulu çöp gazından enerji üretim tesisi olma özelliğini taşıyor. Birinci fazında 17 MW elektrik üretim kapasitesi ile hizmete açılan tesisimiz, tamamlandığında tam kapasitesi 90 MW olarak planlanmıştır.

Yüksel YALÇIN yorumlarına devam ediyor

Yatırımın tüm fazları tamamlandığında, doğaya bir yılda 2.300.000 aracın trafikten çekilmesi ve 60.000.000 ağacın karbon azaltımına eşdeğer fayda üretmiş olacağız. Hali hazırda yapımı devam eden “Melen Hidroelektrik Santrali Projesi’ni tamamladığımızda, 45 MW kapasite ile İstanbul’umuzun enerji ihtiyacına önemli bir ölçüde katkı sağlayacaktır

Akaryakıt sektöründe önemli pazar payına sahip bir firma olarak, bu kapsamda ülke genelinde kamu kurum ve kuruluşların taleplerini toptan ve anlaşmalı perakende otomasyon sistemiyle karşılıyoruz. Ayrıca, İstanbul’daki akaryakıt istasyonlarımızla halkımızın akaryakıt, LPG, CNG taleplerine hizmet veriyoruz. Bunların yanında, deniz araçlarının atıklarını “ayrıştırma ve geri kazanım” işlemlerini ise Ergene’deki tesisimizde gerçekleştirmekteyiz.

Sıkıldınız mı? Buyrun

Örnek uygulaması ile kendi araçlarımız için hizmet veren “Elektrikli Araç Şarj Üniteleri”nin yaygınlaştırmasına yönelik çalışmalarımız ise devam etmektedir

Aydınlatma alanında ise, İstanbul’umuzun tarihi camileri, her biri sanatsal simge olmuş Kız Kulesi, Galata Kulesi gibi mimari yapıları ile park ve bahçelere ışıklandırma hizmeti veriyoruz.

Yüksel yalçın kimdir? Gelin hep beraber kendisini tanıyalım.

İstanbul’da birçok alanda kurduğumuz Güneş Enerjisi Santralleri ise, aynı zamanda ülke genelinde hızlı bir biçimde yaygınlaştırmayı planladığımız yatırım alanımız olacaktır. Bu kapsamda üniversiteler ve araştırma merkezleri ile ortak çalışma programlarımızı yoğunlaştıracağız.

Yüksel YALÇIN İstanbul Enerji

Ülkemizde de oldukça yaygınlaşan Rüzgar Enerji Santrallerinde ise, İstanbul Enerji olarak şu ana kadar çalışmış olduğumuz mühendislik ve teknik altyapılar sonrası, 2021 yılında pilot uygulamalara, devamında da yatırımlarına geçmeyi planlıyoruz. Biyokütle ve jeotermal gibi diğer yenilenebilir enerji kaynakları üzerinde teknik alt yapılarımıza ilişkin projelerimiz devam ediyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve bağlı kuruluşlarına ait bina ve tesislerde, enerji verimliliği etütlerini deneyimli mühendis ve teknik ekiplerimizle yapıyoruz. Kentsel dönüşüm projelerinde, yenilenebilir enerji sistemlerinin uygulanabileceği “Yeşil Bina” ve “Pasif Bina” ya uygun projeler geliştiriyoruz.

Kurumsal programlarımıza, üniversite ve araştırma merkezleri ile sektör işbirliklerini dahil edeceğiz. İstanbul Enerji olarak, iş süreçlerimizde yenilikçi yaklaşımlar, yeni nesil teknoloji alanları ve ArGe tabanlı bir stratejik yaklaşım yeni yılda yoğunlaşacağımız konularımız arasında olacaktır.
Enerji teknolojilerinin üretim, montaj, eğitim ve bakım alanları olmak üzere sektörde ara eleman yetiştirilmesi kapsamında eğitim kuruluşları işbirliği programlarına ağırlık vereceğiz.
Enerjinin üretimi kadar doğru tüketimi de önemlidir. Enerji verimliliğinde “Eğitim ve Toplumsal Bilinçlendirme” gibi “Sosyal Projeler” iş programlarımızın bir parçası olacaktır.
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Ekrem İmamoğlu’nun, İstanbul’u “ adil, yeşil ve yaratıcı şehir” yapma vizyonuna kendi çalışma alanımızda değer katarak, İstanbul’un enerjisini yükseltmek ve yaşam kalitesini artırmak için çalışmaya, katkı sunmaya devam edeceğiz.

İstanbul Enerji olarak, hedefimiz, sürdürülebilir, etkin, verimli, çevre dostu, bilimsel ve teknolojik esaslı, enerji alanında nitelikli projelerle güçlü katma değer yaratan bir firma olmaktır.

REKLAM ALANI-5
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.